Cast Ajanslarının Klip Çekimlerindeki Rolü

Uzun zamandır medya sektörüne giriş yapma hayali bulunan insanları hayallerine kavuşturmak için çalışmalar yapan cast ajansları her türlü oyuncu gereken yere oyuncu sağlamak ile görevli birimdir. Her insanın gelişen dünya ile medya sektöründe oyuncu olmak gibi hayalleri bulunur ve birçoğu ne yapacağını bilmemektedir. Cast ajansları bu konuda işinin ehli olmuş birimlerdir ve hem online hem de yüz yüze başvurular alarak bireylerin hayallerine kavuşması için ilk adımı atarlar. Kendi bünyelerinde vermiş oldukları eğitimler ile bireylerin kendilerini keşfetmelerini sağlayarak başarılı oldukları ya da olacakları medya sektörünü belirlerler. Cast ajanslarına başvuru yapılarak oyuncu olma yolundaki ilk ve en önemli adım atılmış olur.

İşinde ustalaşmış cast ajansları ile çalışıldığı durumda bireylerin tanınma olasılığı da yükselir. Bunun için öncelikle iyi bir cast ajansı bulmalı ve başvuru yapılmalıdır. Cast ajansları sanıldığı gibi yalnızca dizilere oyuncu sağlamamaktadır. Ekranlara yeni yüzler kazandırmak için medya sektörünün her alanı ile yakın iletişimde bulunurlar ve oyuncu eksikliği olduğu anda birimlere oyuncu sağlarlar. En çok çalıştıkları alanlar film ve dizilere oyuncu sağlamaktır ancak stand mankenleri gibi bilinmeyen alanlara da cast ajansları ile ulaşılmaktadır. Yapımcılar ile cast ajansları yakın ilişki halindedirler ve herhangi bir oyuncu eksikliği olduğu takdirde cast ajanslarına gidilir ve role en yatkın oyuncu adayı seçilir.

Yapımcılar yalnızca dizi ve filmlerde yer almazlar. Aynı zamanda ünlü şarkıcıların yeni şarkıları için çekilecek olan kliplerde de yapımcılar yer alırlar. Şarkıya çekilecek olan klipte oynatılması için oyuncu arayışına girilir ve bu ihtiyacı da cast ajansları sağlamaktadır. Her klibin şarkıya yönelik hikâyeleri bulunur. Ardından bu hikâyeye uygun oyuncular aranmaya başlanır. Cast ajansları böylesi durumlarda tüm oyuncu adaylarının bulunduğu oyuncu havuzunu gösterime sokar ve en yatkın kişi bulunmaya çalışılır. Klip çekimleri kısa filmler olarak adlandırılabilirler ve hikayesi bulunan klip çekimlerinde şarkının anlattığı kişi veya olayı oyuncu yansıtmalıdır. Klip çekimlerinde ve daha birçok medya sektörünün birinde yer almak için cast ajanslarına online başvuru yapılabilir.

Kaynak: http://www.castreklamajansi.com/cast-ajanslarinin-sagladigi-referanslarin-onemi/

Bir cevap yazın