Cast Ajanslar Başvuru İçin Deneyim Arar Mı?

Cast ajanslar taraflarına yapılan başvuruları değerlendirirken başvuru yapan kişilerin eğitimli ya da eğitimsiz, genç veya yaşlı, uzun boylu ya da kısa boylu, kilolu yahut zayıf olmalarına bakmaksızın gözle görülür bir fiziksel engeli bulunmayan her kişinin başvuruları değerlendirmeye alarak kişi kataloglarında bulunmayan özellikteki kişilerin başvurularını kabul ederler.  Bunun sebebi ise cast ajansların sadece dizi filmleri, sinema filmlere ve reklam filmleri için oyuncu sağlamaktan çok daha geniş bir hizmet alanına sahip olmasıdır. Hizmet yelpazesinin geniş olmasının yanı sıra cast ajans firmalarının sağladığı imkanların oldukça güzel olmasından kaynaklı olarak proje sahibi müşterilerin yeni projeleri adına istedikleri özelliklere uygun kişileri cast ajans kişi kataloglarından kolayca elde etmeleri sayesinde söz konusu yeni projeler için ilk olarak cast ajans firmalarına başvururlar.

 

Oyuncu olmak isteyen, oyunculuk yeteneğine sahip olduğunu düşünen, iş arayan ve bu alanda cast ajansların sunduğu imkanları değerlendirmek isteyen kişiler oldukça pratik bir şekilde cast ajans firmalarına başvurularını sağlayabilmektedirler. Bunun için internet üzerinden kendilerine uygun olduğunu düşündükleri cast ajans firmasının sitesine girerek cast ajans başvuru formu doldurmaları ilk adımı atmış olmaları için yeterli olacaktır. Cast ajans firmaları tarafından değerlendirmeye alınıp başvurusu onaylanan kişiler ajanslarına giderek kayıt işlemlerini yaptırmalıdırlar. Aksi halde ajansın kayıtlı üyeleri olarak anılmamak ile birlikte kişi kataloglarında yer alamayacak ve bunun yanı sıra gelen hiçbir yeni proje için sunulmayacaklardır.

Cast ajanslar başvuruları değerlendirmeye alırken kişilerden herhangi bir şekilde bu alanda deneyimleri olup olmadığını sorgulamaz ve kişilerin deneyimli olmalarını beklemezler. Cast ajans firmaları bu alanda uzmanlaşmış bir yol izlediklerinden dolayı, kişi kataloglarında yer alan üyeleri ile tek tek ilgilenmekte olup eksikliklerini belirlemek ve bu eksiklikleri gidermek için de çalışmalar sağlarlar. Bu çalışmalar gerek eğitimler gerek ise kişilerin özgüvenleri açısından yararlı olmakta olup cast ajanslara kayıt olunduktan sonra gelecek olan her proje teklifini seçici olmadan kabul etmek oyuncu adaylarına büyük katkılar sağlayarak daha çok projede yer almaları için yeni imkanlar da doğuracaktır.