Cast Ajansları Adayları Nasıl Yönlendirir?

Cast ajansları günümüzde halk için hizmet vermekte olan firmalardan bir tanesidir. Bu firmalar sayesinde oyunculuk, modellik, fuar hostesliği ve figüranlık gibi meslek gruplarında yer almak isteyen adaylar büyük bir şans elde etmektedir. Adayların hayalini kurdukları sektöre katılım sağlayabilmeleri için cast ajanslarının son derece önemli ve etkili bir yere sahip olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle de son zamanlarda oyunculuk sektörüne katılım sağlamak isteyen kişilerin sayısı büyük bir hızlı artış göstermektedir. Oyunculuk sektöründe yer almak ve faaliyet göstermek isteyen kişiler için cast ajanslarının son derece etkili olduklarını söyleyebiliriz. Peki, cast ajansları oyuncu adaylarını nasıl yönlendirir?

Oyunculuk sektörüne dahil olmak isteyen adaylar ilk olarak ofise giderek ya da internet üzerinden cast ajanslarına başvuru yapmaktadır. Bu başvurular cast ajanslarında çalışmakta olan yetkililer tarafından detaylı bir şekilde değerlendirmeye alınmaktadır. Yapılan değerlendirmeler sonucunda ajans firmaları uygun gördükleri adaylarla iletişime geçmekte ve onları çekimlere davet etmektedir. Başvuru kabul edildikten sonraki aşama ise fotoğraf ve deneme çekimleri olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu çekimlerde adayların son derece dikkatli olmaları gerekmektedir. Çekimlerde başarı sağlayan kişilerin oyunculuk yapmaları çok daha kolaydır. Fotoğraf çekimlerinde elde edilen fotoğraflar cast ajans kataloglarında yayınlanmakta ve prodüksiyon şirketlerinin görmesi sağlanmaktadır. Prodüksiyon şirketleri katalogları incelemekte ve projeleri için uygun gördükleri adayları tespit etmektedir. Daha sonra uygun gördükleri adayları cast ajanslarına bildirmekte ve onlarla bir görüşme sağlamaktadır. Bütün bu işlemlerde aracılık yapan, oyuncu adaylarını prodüksiyon şirketleri ile buluşturan kişi ise cast ajans yetkilileridir. Yetkililer, bütün aşamalarda aracılık yaparak adaylara kolaylık sağlamaktadır.

Yani oyunculuğa atacağınız bütün adımlarda cast ajansları adayların yanında olarak onlara gerekli yönlendirmeleri yapmaktadır. Adayların yapmaları gereken tek şey kendilerine uygun firmaları bulmak ve bir başvuru yapmak olacaktır. Yapılan başvurulardan sonra ajans firmaları adaylarla bireysel olarak ilgilenecek ve onlara gerekli yönlendirmeleri yapacaktır. Bu firmalar sayesinde adayların kolay bir şekilde oyunculuk sektörüne katılım sağlayabileceklerini söyleyebiliriz. Siz de oyuncu olmak ve tanınan bir yüz haline gelmek istiyorsanız cast ajanslarına başvuru yaparak ilk adımınızı atabilirsiniz.

 

Kaynak: http://www.oyuncuajans.net/cast-ajanslarinin-oyunculuk-sektorundeki-yeri-ve-onemi/

Bir cevap yazın